APT38F50J
Microchip Technology
494-APT38F50J
APT38F50J
Mfr.:
Description:
MOSFET Modules FREDFET MOS 8 500 V 38 A SOT-227
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: MOSFET Modules
RoHS:
Si
Screw Mount
SOT-227-4
N-Channel
1 Channel
38 A
100 mOhms
- 30 V, + 30 V
- 55 C
+ 150 C
355 W