APT150GN120J
Microchip Technology
494-APT150GN120J
APT150GN120J
Mfr.:
Description:
IGBT Modules IGBT Fieldstop Low Frequency Single 1200 V 150 A SOT-227
ECAD Model:
In Stock: 41
Stock:
41 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: IGBT Modules
RoHS:
IGBT Modules
Single
1.2 kV
1.7 V
215 A
600 nA
625 W
SOT-227-4
- 55 C
+ 150 C
Tube
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Maximum Gate Emitter Voltage: 30 V