AGL250V5-CSG196I
Microchip Technology
494-AGL250V5-CSG196I
AGL250V5-CSG196I
Mfr.:
Description:
FPGA - Field Programmable Gate Array IGLOO FPGA, 3KLEs
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
29 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 348   Multiples: 348
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: FPGA - Field Programmable Gate Array
RoHS:
AGL250V5
3000 LE
37 kbit
143 I/O
1.425 V
1.575 V
- 40 C
+ 100 C
SMD/SMT
CSP-196
Tray
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Maximum Operating Frequency: 250 MHz
Moisture Sensitive: Yes
Number of Gates: 250000
Operating Supply Current: 20 uA
Operating Supply Voltage: 1.5 V