AGL250V2-CSG196
Microchip Technology
494-AGL250V2-CSG196
AGL250V2-CSG196
Mfr.:
Description:
FPGA - Field Programmable Gate Array IGLOO FPGA, 3KLEs
ECAD Model:
This product may require additional documentation to export from the United States.
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
29 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 348   Multiples: 348
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: FPGA - Field Programmable Gate Array
Delivery Restrictions:
RoHS:
AGL250V2
3000 LE
0 bit
143 I/O
1.14 V
1.575 V
0 C
+ 70 C
SMD/SMT
CSP-196
Tray
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Maximum Operating Frequency: 250 MHz
Moisture Sensitive: Yes
Number of Gates: 250000
Operating Supply Current: 20 uA
Operating Supply Voltage: 1.2 V to 1.5 V