25LC080BT-E/SN
Microchip Technology
579-25LC080BT-E/SN
25LC080BT-E/SN
Mfr.:
Description:
EEPROM 8k 1kx8 32B Pg -2.5V
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3300   Multiples: 3300
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3300)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: EEPROM
RoHS:
8 kbit
SPI
10 MHz
1 k x 8
SOIC-8
50 ns
2.5 V
5.5 V
SMD/SMT
200 Year
- 40 C
+ 125 C
Reel
Active Read Current - Max: 6 mA
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Current: 6 mA
Operating Supply Voltage: 2.5 V to 5.5 V
Product Type: EEPROM
Factory Pack Quantity: 3300
Subcategory: Memory & Data Storage
Supply Current - Max: 6 mA