1N5663A/TR
Microchip Technology
494-1N5663A/TR
1N5663A/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 234V 6.4A Uni-Directional TVS TR
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
52 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 100   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Unidirectional
1 Channel
145 V
Axial
234 V
162 V
DO-13 (DO-202AA)
6.4 A
1.5 kW