JANTXV1N4617-1/TR
Microchip / Microsemi
494-JANTXV1N46171TR
JANTXV1N4617-1/TR
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 2.4V 1400 Ohms Voltage Regulator TR
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 264   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: Zener Diodes
RoHS: N
2.4 V
Through Hole
DO-35-2
500 mW
5 %
1 uA
1.4 kOhms
- 65 C
+ 175 C
Single
250 uA
Brand: Microchip / Microsemi
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
If - Forward Current: 200 mA
Ir - Reverse Current: 1 uA
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 1.1 V
Voltage Temperature Coefficient: - 0.075 %/C
Zener Current: 95 mA