SMAJ20CA-TP
Micro Commercial Components (MCC)
833-SMAJ20CA-TP
SMAJ20CA-TP
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 20V 400 Watts
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Delivery Restrictions:
RoHS:
REACH - SVHC:
Bidirectional
1 Channel
20 V
SMD/SMT
32.4 V
22.2 V
SMA (DO-214AC)
12.3 A
400 W
- 55 C
+ 150 C
SMAJ20CA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Micro Commercial Components (MCC)
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Pd - Power Dissipation: 1 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V