BAS40WTHE3-TP
833-BAS40WTHE3-TP
BAS40WTHE3-TP
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 200mW 40V Schottky
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Micro Commercial Components (MCC)
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
Delivery Restrictions:
RoHS:
Schottky Diodes
SMD/SMT
SOT-323-3
Single
Si
120 mA
40 V
1 V
600 mA
200 nA
- 55 C
+ 155 C
BAS40WT
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
Brand: Micro Commercial Components (MCC)
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Operating Temperature Range: - 55 C to + 155 C
Pd - Power Dissipation: 200 mW
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vr - Reverse Voltage: 40 V