BAS40DW-05-TP
833-BAS40DW-05-TP
BAS40DW-05-TP
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers 200mA 40V
Lifecycle:
Verify Status with Factory:
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Micro Commercial Components (MCC)
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
Delivery Restrictions:
RoHS:
Schottky Diodes
SMD/SMT
SOT-363-6
Double Dual Anode Common Cathode
Si
200 mA
40 V
1 V
600 mA