A50P600-4TA
Mersen
737-A50P600-4TA
A50P600-4TA
Mfr.:
Description:
Industrial & Electrical Fuses 14068-FUSE,FORM 101
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
50 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Mersen
Product Category: Industrial & Electrical Fuses
High Speed Fuses
600 A
500 VAC
Fast Blow
450 VDC
79 kA, 100 kA
Cartridge Fuses
Holder
Blade, Bolt-In
Form 101
Trigger Actuator
Brand: Mersen
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Diameter: 2 in
Length: 4.47 in