9F62DCJ100
Mersen
737-9F62DCJ100
9F62DCJ100
Mfr.:
Description:
Industrial & Electrical Fuses GP EJO-1 NI 5.5KV 100A
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Mersen
Product Category: Industrial & Electrical Fuses
General Purpose Fuse
100 A
5.5 kVAC
Medium / Normal Blow
80 kA
Cartridge Fuses
Holder
Clip
Without Indicator
Brand: Mersen
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Diameter: 3 in
Length: 15.88 in