MS183-20F
Masach
388-MS183-20F
MS183-20F
Mfr.:
Description:
EMI Gaskets, Sheets, Absorbers & Shielding 18.3 x 15.4 x 1.9mm Two-piece Drawn-Seamless RF Shield/EMI Shield FRAME (CRS)
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
1.100
Expected 5/21/2026
Factory Lead Time:
9
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Masach Tech
Product Category: EMI Gaskets, Sheets, Absorbers & Shielding
RoHS:
EMI Gaskets, Sheets & Absorbers
Frames
EMI/RFI Shield Frame, Two-Piece
SMD/SMT
18.3 mm
15.4 mm
1.9 mm