MS087-10F
Masach
388-MS087-10F
MS087-10F
Mfr.:
Description:
EMI Gaskets, Sheets, Absorbers & Shielding 8.7 x 6.3 x 3mm Two-piece Drawn-Seamless RF Shield/EMI Shield FRAME (CRS)
ECAD Model:
In Stock: 1.858
Stock:
1.858
Can Dispatch Immediately
On Order:
7.392
Expected 6/11/2026
Factory Lead Time:
8
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Masach Tech
Product Category: EMI Gaskets, Sheets, Absorbers & Shielding
RoHS:
EMI Gaskets, Sheets & Absorbers
Frames
EMI/RFI Shield Frame, Two-Piece
SMD/SMT
8.7 mm
6.3 mm
3 mm