SBW12DMHSPPC
Mallory Sonalert
539-SBW12DMHSPPC
SBW12DMHSPPC
Mfr.:
Description:
Speakers & Transducers SBW IEC 9-12VDC 100DB CARDIAC
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Mallory Sonalert
Product Category: Speakers & Transducers
RoHS:
Speakers
PCB Mount
150 Hz to 4 kHz
85 dB to 95 dB
Round
Solder
- 30 C
+ 65 C
44.45 mm
Brand: Mallory Sonalert
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Current Rating: 630 mA
Dimensions: 44.45 mm x 15 mm
Height: 15 mm
Packaging: Bulk
Product Type: Speakers & Transducers
Series: SBW
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Audio Devices
Voltage Rating: 9 V to 12 V