NMP650-EEEC-01
MEAN WELL
709-NMP650-EEEC-01
NMP650-EEEC-01
Mfr.:
Description:
Modular Power Supplies – Assembled 900W Medical Modular Power Supply
Availability
Stock:
Factory Drop Ship
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
50 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
MEAN WELL
Product Category: Modular Power Supplies – Assembled
Delivery Restrictions:
90 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
650 W
Chassis Mount
Enclosed
250 mm
89 mm
41 mm
4 kVrms
Medical
EN60601-1
NMP650
Brand: MEAN WELL
Compliance: EN60601-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz