GSM120B12-R7B
MEAN WELL
709-GSM120B12-R7B
GSM120B12-R7B
Mfr.:
Description:
Desktop AC Adapters 102W 12V 8.5A 2pole Medical Adaptr
ECAD Model:
In Stock: 10
Stock:
10 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
MEAN WELL
Product Category: Desktop AC Adapters
Delivery Restrictions:
RoHS:
Required
North America
80 VAC to 264 VAC, 113 VDC to 370 VDC
1 Output
102 W
12 VDC
8.5 A
Medical
DIN Connector
4 Pin DIN Plug
1 m
Level V
GSM120B
Brand: MEAN WELL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 35 mm
Length: 167 mm
Load Regulation: Not Regulated
Mounting Style: Desktop
Packaging: Bulk
Product Type: Desktop AC Adapters
Factory Pack Quantity: 20
Subcategory: AC-DC Power Supply
Width: 67 mm