GTRA362002FC-V1-R0
MACOM
941-GTRA362002FCV1R0
GTRA362002FC-V1-R0
Mfr.:
Description:
GaN FETs 200W GaN HEMT 48V 3400 to 3600MHz
ECAD Model:
This product may require additional documentation to export from the United States.
In Stock: 40
Stock:
40 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 40 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 50)
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
MACOM
Product Category: GaN FETs
Delivery Restrictions:
RoHS:
Screw Mount
H-37248C-4
N-Channel
150 V
4.1 A
+ 225 C
Brand: MACOM
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Gain: 13.5 dB
Maximum Operating Frequency: 3.6 GHz
Minimum Operating Frequency: 3.4 GHz
Output Power: 200 W
Packaging: Reel
Packaging: Cut Tape
Packaging: MouseReel
Product Type: GaN FETs
Factory Pack Quantity: 50
Subcategory: Transistors
Technology: GaN
Transistor Type: GaN HEMT
Vgs - Gate-Source Breakdown Voltage: - 10 V to 2 V