V20H23PL3T
Littelfuse
576-V20H23PL3T
V20H23PL3T
Mfr.:
Description:
Varistors RADIAL VARISTOR 20MM ROHS/LEAD FREE
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Varistors
HMOV
MOVs
PCB Mount
Radial
23 VAC
28 VDC
39.6 V
71 V
23 mm
5 kA
70 J
0.014 uF
- 55 C
+ 125 C
Reel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 26.5 mm
Lead Spacing: 8.5 mm
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Varistors
Tradename: HMOV
Type: Radial Lead
Width: 5 mm