V20E550AUTO2T
Littelfuse
576-V20E550AUTO2T
V20E550AUTO2T
Mfr.:
Description:
Varistors RADIAL VARISTOR 20MM ROHS/LEAD FREE
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
19 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 400
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 400)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Varistors
AUMOV
MOVs
PCB Mount
Radial
550 VAC
745 VDC
1.001 kV
1.5 kV
23 mm
10 kA
370 J
300 pF
- 55 C
+ 85 C
AEC-Q200
Reel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 26.5 mm
Lead Spacing: 8.5 mm
Product Type: Varistors
Factory Pack Quantity: 400
Subcategory: Varistors
Tradename: AUMOV
Type: Radial Lead
Width: 5.6 mm