V10E250AUTO2T
Littelfuse
576-V10E250AUTO2T
V10E250AUTO2T
Mfr.:
Description:
Varistors RADIAL VARISTOR 10MM ROHS/LEAD FREE
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Varistors
AUMOV
MOVs
PCB Mount
Radial
250 VAC
320 VDC
429 V
650 V
12.5 mm
3.5 kA
50 J
220 pF
- 55 C
+ 85 C
AEC-Q200
Reel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 16 mm
Lead Spacing: 8.5 mm
Product Type: Varistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Varistors
Tradename: AUMOV
Type: Radial Lead
Width: 5.6 mm