TPSMC12A
Littelfuse
576-TPSMC12A
TPSMC12A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1.5kW 12V AEC-Q101 5% Uni-Directional
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
10.2 V
SMD/SMT
16.7 V
11.4 V
SMC (DO-214AB)
91 A
1.5 kW
30 kV
30 kV
- 65 C
+ 150 C
TPSMC
AEC-Q100
Reel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 6.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V