SLD33U-017
Littelfuse
576-SLD33U-017
SLD33U-017
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 33V 2200W UNI-DIR SLD AEC-Q101
ECAD Model:
In Stock: 1.026
Stock:
1.026 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
33 V
Axial
53.3 V
36.7 V
P600-2
95.7 A
2.2 kW
30 kV
30 kV
- 55 C
+ 175 C
SLD
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 8 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 800
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V