SL1003A500R
Littelfuse
576-SL1003A500R
SL1003A500R
Mfr.:
Description:
Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 500 VDC 6.0MM DIA GP 3 TERMINAL
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors
RoHS:
SL1003A
10 kA
500 V
3 Electrode
Radial
Failsafe Not Protected
6 mm
12.2 mm