PSR031DL0450Z
Littelfuse
576-PSR031DL0450Z
PSR031DL0450Z
Mfr.:
Description:
Industrial & Electrical Fuses POWR-SPEED SQB SIZE 31 DIN 110MM 450A
ECAD Model:
Availability
Stock:
18 Can Dispatch in 20 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Industrial & Electrical Fuses
RoHS:
PSR
Specialty Fuses
450 A
700 VAC
Fast Blow
600 VDC
150 kA, 200 kA
Square Body Blade Fuses
Screw
Blade / Boltdown
31
Visual Side Indicator
Bulk
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 86.4 mm
Length: 133.2 mm
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Factory Pack Quantity: 3
Subcategory: Fuses
Tradename: Powr-SPEED
Type: Semiconductor Fuse
Width: 57.5 mm