LFT60030FBC
Littelfuse
576-LFT60030FBC
LFT60030FBC
Mfr.:
Description:
Fuse Holder Accessories CLASS T FUSE BLOCK 600V 30A COVER
ECAD Model:
In Stock: 409
Stock:
409 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Littelfuse
Product Category: Fuse Holder Accessories
RoHS:
LF Series Covers
Covers
Class T
Bulk
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: CN
Country of Origin: CN
Current Rating: 30 A
Number of Poles: 1 Pole
Product Type: Fuse Accessories
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Fuses
Tradename: POWR-GARD
Voltage Rating: 600 V