GTCS28-750M-R10-2
Littelfuse
650-GTCS28-750MR10-2
GTCS28-750M-R10-2
Mfr.:
Description:
Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 8MM 75V 2POLE SMT GDT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
RoHS:
GTCx2-R
10 kA
75 V
2 Electrode
SMD/SMT
Failsafe Not Protected
8.2 mm
6 mm
- 40 C
+ 90 C
Reel
Cut Tape
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Insulation Resistance: 10 GOhms
Mounting Style: SMD/SMT
Product Type: GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: GDTs - Gas Discharge Tubes
Technology: Gas Discharge Tubes
Part # Aliases: RF2038-000
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
Gas Discharge Tubes
Industrial Communication & Control
Littelfuse Industrial Communication and Control provides protection for RS-485 and Ethernet applications. The Industrial RS-485 features the capability of driving multiple ports, a fast speed rating of 10Mbps, and long-distance transmission of 1500m. Industrial Ethernet provides long-distance transmission of 100m, a 30W PoE+ rating, and a fast speed rating of 1Gbps. Littelfuse Industrial Communication and Control RS-485 and Ethernet devices are ideal for energy meters, factory automation, wind control, and human-machine interface applications.