GTCN38-231M-R10
Littelfuse
650-GTCN38-231M-R10
GTCN38-231M-R10
Mfr.:
Description:
Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 8MM 230V 3POLE NO LEADS GDT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
GTCx3-R
10 kA
230 V
3 Electrode
SMD/SMT
Failsafe Not Protected
9.2 mm
10.3 mm
- 40 C
+ 90 C
Tray
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Insulation Resistance: 10 GOhms
Mounting Style: SMD/SMT
Product Type: GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: GDTs - Gas Discharge Tubes
Technology: Gas Discharge Tubes
Type: 3 Electrode Gas Discharge Tube
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
Gas Discharge Tubes
General Port Protection Solutions
Industrial Communication & Control
Littelfuse Industrial Communication and Control provides protection for RS-485 and Ethernet applications. The Industrial RS-485 features the capability of driving multiple ports, a fast speed rating of 10Mbps, and long-distance transmission of 1500m. Industrial Ethernet provides long-distance transmission of 100m, a 30W PoE+ rating, and a fast speed rating of 1Gbps. Littelfuse Industrial Communication and Control RS-485 and Ethernet devices are ideal for energy meters, factory automation, wind control, and human-machine interface applications.