GTCC23-750M-R01-2
Littelfuse
650-GTCC23-750M-R012
GTCC23-750M-R01-2
Mfr.:
Description:
Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 75V 1KA 20% 2-POLE SMD
ECAD Model:
In Stock: 2.833
Stock:
2.833 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
RoHS:
GTCx2-R
1 kA
75 V
2 Electrode
SMD/SMT
Failsafe Not Protected
3 mm
4.5 mm
- 40 C
+ 90 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Insulation Resistance: 1 GOhms
Mounting Style: SMD/SMT
Product Type: GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: GDTs - Gas Discharge Tubes
Technology: Gas Discharge Tubes
Part # Aliases: RF2314-000
Unit Weight: 697,857 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
Gas Discharge Tubes
General Port Protection Solutions
Industrial Communication & Control
Littelfuse Industrial Communication and Control provides protection for RS-485 and Ethernet applications. The Industrial RS-485 features the capability of driving multiple ports, a fast speed rating of 10Mbps, and long-distance transmission of 1500m. Industrial Ethernet provides long-distance transmission of 100m, a 30W PoE+ rating, and a fast speed rating of 1Gbps. Littelfuse Industrial Communication and Control RS-485 and Ethernet devices are ideal for energy meters, factory automation, wind control, and human-machine interface applications.