GTCA28-141M-R10
Littelfuse
650-GTCA28-141M-R10
GTCA28-141M-R10
Mfr.:
Description:
Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 140V 8mm 10KA 2POLE
ECAD Model:
In Stock: 745
Stock:
745 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 745 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
RoHS:
GTCx28-R
10 kA
140 V
2 Electrode
Axial
Failsafe Not Protected
8 mm
6.2 mm