CG75LSTR
Littelfuse
576-CG75LSTR
CG75LSTR
Mfr.:
Description:
Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors GP S.A. STANDARD 75V NOMINAL SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors
RoHS:
CG
20 kA
75 V
2 Electrode
Axial
Failsafe Not Protected
8.1 mm
6.07 mm