15KPA51A
Littelfuse
576-15KPA51A
15KPA51A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS AXIAL HI-POWER
ECAD Model:
In Stock: 2.149
Stock:
2.149 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
51 V
Axial
82.9 V
57 V
P600-2
182.1 A
15 kW
30 kV
30 kV
- 55 C
+ 175 C
15KPA
Reel
Cut Tape
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 8 W