0315.200MXP
Littelfuse
576-0315.200MXP
0315.200MXP
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses 250V .2A Slo-Blo 3AG
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
315
Glass Fuses
200 mA
Time Delay / Slow Blow
3AG (6.3 mm x 32 mm)
250 VAC
10 kA
Board Mount
Axial
- 55 C
+ 125 C
Bulk
6.59 Ohms
Body Style: Cylindrical Leaded
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 6.985 mm
Indicator Style: Without Indicator
Length: 32.385 mm