2225Y5000470FCT
Knowles Syfer
766-2225Y5000470FCT
2225Y5000470FCT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2225 500V 47.00 pF +/-1% C0G/NP0 (1B) FlexiCap/Nickel Barrier
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
RoHS:
47 pF
500 VDC
C0G (NP0)
1 %
2225 (Reversed)
5763 (Reversed)
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 125 C
5.7 mm (0.224 in)
6.3 mm (0.248 in)
4.2 mm (0.165 in)