2225J0100224JCT
Knowles Syfer
766-2225J0100224JCT
2225J0100224JCT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2225 10V 220.00 nF +/-5% C0G/NP0 (1B) Nickel Barrier 100% tin
RoHS:
0.22 uF
10 VDC
C0G (NP0)
5 %
2225 (Reversed)
5763 (Reversed)
+ 125 C
5.7 mm (0.224 in)
6.3 mm (0.248 in)
4.2 mm (0.165 in)