RMC1/16K1240FTP
Kamaya
791-RMC1/16K1240FTP
RMC1/16K1240FTP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 0603 124R 1% Lead Free
ECAD Model:
In Stock: 39.720
Stock:
39.720 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Kamaya
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
RMC
124 Ohms
100 mW (1/10 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0603
1.6 mm
0.8 mm
0.45 mm