TBJC156M035CSSZ0700
KYOCERA AVX
581-TBJC156M035CS700
TBJC156M035CSSZ0700
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD BIDD SPECIAL
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS:
Reel
TBJ
15 uF
35 VDC
20 %
1.4 Ohms
2312
C Case
6 mm (0.236 in)
3.2 mm (0.126 in)
2.6 mm (0.102 in)
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: KYOCERA AVX
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CZ
Dissipation Factor DF: 6 %
Leakage Current: 5.25 uA
Product: Tantalum Solid High Reliability
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 280 mA