TAP686M025CRW
KYOCERA AVX
581-TAP686M025CRW
TAP686M025CRW
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 25V 68uF 20% ESR=800 mOhm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid Leaded
RoHS:
68 uF
25 VDC
Radial
5 mm (0.197 in)
16 mm (0.63 in)
9 mm
20 %
800 mOhms
- 55 C
+ 125 C
Dipped
TAP
Reel
Brand: KYOCERA AVX
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: SV
Dissipation Factor DF: 8
Lead Diameter: 0.5 mm