LMLP1011M150DTAS
KYOCERA AVX
581-LMLP1011M150DTAS
LMLP1011M150DTAS
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 15uH DCR= 45mOhm 20% 1011
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
10 mm x 4 mm x 11.15 mm
Shielded
15 uH
20 %
6.25 A
45 mOhms
7 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
11.15 mm
10 mm
4 mm
LMLPD
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: KYOCERA AVX
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz