LD051C154KAB2A
KYOCERA AVX
581-LD051C154KAB2A
LD051C154KAB2A
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V .15uF X7R 0805 10% Tol
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS: N
0.15 uF
100 VDC
X7R
10 %
0805
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
1.4 mm (0.055 in)