08055C224MAZ2A
KYOCERA AVX
581-08055C224MAZ2A
08055C224MAZ2A
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V .22uF X7R 0805 20% Tol FLEX
ECAD Model:
Availability
Stock:
2.000 Can Dispatch in 20 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.22 uF
50 VDC
X7R
20 %
0805
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 125 C
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)