08053C154MAT2A
KYOCERA AVX
581-08053C154MAT2A
08053C154MAT2A
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM21ER71E154MU NEW GLOBAL PN 25V .15uF A 581-KGM21ER71E154MU
ECAD Model:
In Stock: 5.174
Stock:
5.174 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.15 uF
25 VDC
X7R
20 %
0805
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
2.01 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)