06035J2R2ABSTR
KYOCERA AVX
581-06035J2R2ABS
06035J2R2ABSTR
Mfr.:
Description:
Silicon RF Capacitors / Thin Film 50V 2.2pF .05pFTol T hinFilm 0603
ECAD Model:
In Stock: 2.557
Stock:
2.557 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Silicon RF Capacitors / Thin Film
RoHS:
2.2 pF
50 V
0603 (1608 metric)
0.05 pF
Accu-P Std
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: KYOCERA AVX
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Height: 0.63 mm
Length: 1.6 mm
Product: Thin Film Capacitors
Product Type: Silicon RF Capacitors / Thin Film
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Capacitors
Termination Style: SMD/SMT
Tradename: Accu-P
Type: Low ESR Thin Film Chip Capacitor
Voltage Rating DC: 50 VDC
Width: 0.81 mm