0402YJ0R2ABSTR
KYOCERA AVX
581-0402YJ0R2ABSTR
0402YJ0R2ABSTR
Mfr.:
Description:
Silicon RF Capacitors / Thin Film 16V 0.2pF .05pFTol T hinFilm 0402
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KYOCERA AVX
Product Category: Silicon RF Capacitors / Thin Film
RoHS:
200 fF
16 V
0402 (1005 metric)
0.05 pF
Accu-P Std
- 55 C
+ 125 C
Reel
Brand: KYOCERA AVX
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Height: 0.4 mm
Length: 1 mm
Product: Thin Film Capacitors
Product Type: Silicon RF Capacitors / Thin Film
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Capacitors
Termination Style: SMD/SMT
Tradename: Accu-P
Type: Low ESR Thin Film Chip Capacitor
Voltage Rating DC: 16 VDC
Width: 0.55 mm