RK73H2ERTTD1622F
KOA Speer
660-RK73H2ERTTD1622F
RK73H2ERTTD1622F
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 16.2K ohm 1% 0.5W AE
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RK73H-RT
16.2 kOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
+ 155 C
200 V
1210
3.2 mm (0.126 in)
2.6 mm (0.102 in)
0.6 mm (0.024 in)