T541X686M030AH8720
KEMET
80-T541X686M30AH8720
T541X686M030AH8720
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Polymer 30V 68uF 2917 20% ESR=35mOhms
Full Reel (Order in multiples of 100)
1.000 Quote
RoHS: N
68 uF
30 VDC
SMD/SMT
20 %
2917
35 mOhms
204 uA
4 mm
Country of Origin: US
Dissipation Factor DF: 10 %
Length: 7.3 mm
Product: Tantalum Organic Polymer Standard Grade
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 2.777 A
Type: For High Reliability Applications
Width: 4.3 mm