T541X337M016DH8510
KEMET
80-T541X337M16DH8510
T541X337M016DH8510
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Polymer 16V 330uF 2917 20% ESR=50mOhms
RoHS: N
330 uF
16 VDC
SMD/SMT
20 %
2917
50 mOhms
528 uA
4 mm
Country of Origin: US
Dissipation Factor DF: 10 %
Length: 7.3 mm
Product: Tantalum Organic Polymer Standard Grade
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 2.324 A
Type: For High Reliability Applications
Width: 4.3 mm