T540D336M020DH8505
KEMET
80-T540D336M20DH8505
T540D336M020DH8505
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Polymer 20V 33uF 2917 20% ESR=100mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 100   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 100)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Tantalum Capacitors - Polymer
RoHS: N
33 uF
20 VDC
SMD/SMT
20 %
2917
100 mOhms