T350M476M035AT7301
KEMET
80-T350M476M035ATTU
T350M476M035AT7301
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35V 47uF 20%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid Leaded
RoHS:
47 uF
35 VDC
Radial
5.08 mm (0.2 in)
17 mm (0.669 in)
10.2 mm
20 %
800 mOhms
- 55 C
+ 125 C
Straight
Dipped
T350
Reel
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Dissipation Factor DF: 6
Lead Diameter: 0.5 mm