T350A334K050AS
KEMET
80-T350A334K050
T350A334K050AS
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 50volts .33uF 10%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
52 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KEMET
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid Leaded
RoHS: N
0.33 uF
50 VDC
Radial
2.54 mm (0.1 in)
7.1 mm (0.28 in)
4.5 mm
10 %
15 Ohms
- 55 C
+ 125 C
Straight
Dipped
T350
Bulk
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Dissipation Factor DF: 3
Lead Diameter: 0.5 mm